web stats
Web Tasarım - Grafik Tasarım - İZMİR GRAFİK Web Tasarımı

Google Adwords Çözümleri

Bütçeniz ne olursa olsun, Google’da ve reklam ağımızda reklam yayınlayabilirsiniz. Üstelik, yalnızca reklamınız tıklandığında ödeme yaparsınız. Reklamlarınızı oluşturur ve işletmenizi yansıtan kelime ve terimleri anahtar kelimeleriniz olarak belirlersiniz, Reklamlarınız Google’da Görünür Kullanıcılar Google’da anahtar kelimelerinizden biri ile arama yaptığında, reklamınız arama sonuçlarının yan tarafında görünebilir. Böylece, sizin iş alanınızla ilgilenen hedef kitlesine hitap etmiş olursunuz.

Reklam kampanyalarınızı oluştururken kampyanın amaca yönelik ve size uygun olarak düzenlenmesi çok önemlidir. Aksi takdirde harcamalarınız ve emekleriniz boşa gidebilir. İzmir Grafik olarak sizin için en uygun google reklam kampyasının oluşturulmasında yardımcı olur ve maksimum geri dönüş sağlamanızı amaçlarız.

Müşteri Çekersiniz
Kullanıcılar reklamınıza ürününüzü satın almak veya sizi yakından tanımak için tıklarlar ve web sayfanızı ziyaret ederler.

Sık Sorulan Sorular

Adwords nedir?

Adwords, Google’ın anahtar kelime ve içerik eşleştirme temeline dayalı reklam programının ismidir. Adwords programına kayıt olduğunuzda aşağıdaki kanallarda reklamınız gözükecektir.

Google Arama motorunda: Sağ tarafta veya en üstte sponsor bağlantı şeklinde. Arama Ortakları Sayfalarında: Arama ortakları arama altyapısı olarak Google motorunu kullanan portal ya da sitelerdir. Adwords reklamları bu sitelerde, arama sonuçlarının en üstünde gösterilir. İçerik Ortaklarının sayfalarında: İçerik ortakları, adsense programına kayıtlı web siteleridir. Bu sitelerdeki Adwords reklamları, içerik ortaklarının belirlediği yerlerde görüntülenmektedir.

Adwords reklamlarını diğer mecralardan ayıran en üstün özellikleri şunlardır. Tam sattığınız ürünleri arayan müşterilere ulaştırır. Sadece reklamınıza ilgi duyan ve sitenizi ziyaret edenlere ücret ödersiniz. Küçük reklam bütçeleri ile de reklam verebilirsiniz. Reklamınızın verimini detaylı olarak ölçümleyebilirsiniz.

Ödeyeceğim ücret nasıl belirlenir?

Ayırmanız gereken reklam bütçeniz, tam olarak sektörünüzdeki anahtar kelimelere, bu kelimelerdeki reklam veren rekabetine, reklamınızın hedeflediği yerleşim (coğrafya ve dil) ve dağıtım (Yayın saati ve günleri) hedeflerine göre değişir.

Tıklama başı ücret her anahtar kelime için farklı ve değişkendir. Bunun sebebi ilgili anahtar kelimenin arama potansiyeli ve o kelimedeki reklam veren rekabetidir. Bu aradaki rekabeti açık arttırmaya benzetebiliriz. Ancak farklı olarak bir kelimenin yüksek TBM ye sahip olması her zaman daha üstte olacağı anlamına gelmez. Optimizasyonu iyi yapılmış bir reklamın daha üst konumlara üstelik daha düşük tıklama başı maliyetlerle çıkması mümkündür. Bunun olabilmesi için reklamınızı uzman bir kişi tarafından hazırlanması çok önemlidir.

Anahtar kelimelerime fiyat teklifi alabilirmiyim ?

Yukarıdaki açıklamalardan hareketle, bu tür bir tekliflendirme mümkün değildir. Her ne kadar Google Trafik Estimator aracı ile anahtar kelimelerinizin geçmiş performansı ve oluşan rekabet görülebilse dahi, buradaki verilerden bir teklif oluşturmak gerçekçi olmayacaktır. Unutmayınız ki, optimizasyon bir süreçtir. Üstelik daha hazırlanmamış bir reklam için bir tıklama başı maliyeti yapmak gerçeği yansıtmayacaktır. Bunun dışında Google, adwords reklamlarında da alakalı web sitelerine reklam sonuçlarında daha üst konumları kazanmasını sağlar. Pratikte bu, oluşacak tıklama başı maliyetlerin web sitenizle ilgili bir takım kriterlere de bağlı olacağı anlamına gelmektedir.

Ödeme seçenekleri nelerdir ?

Ödemeler panel üzerinde Kredi Kartı, Havale, EFT ya da posta çeki ile yapılabilir. Reklam görüntülenmesi ödeme onayı ve reklam formatının oluşturulmasından sonra başlayacaktır.